Translate

czwartek, 15 listopada 2012

Co jest prawdą a co nie....?


1- WYBIELANIE ZAWSZE OSŁABIA ZĘBY - NIEPRAWDA

Każdy facet wie, że jak chce, żeby coś, co zardzewiało, znowu lśniło, trzeba to wyczyścić i wypolerować.Dlatego wybielanie zębów kojarzy nam się z mechanicznym ścieraniem, tak jakbyśmy usuwali warstwę brudu, by wydobyć ich naturalne, białe piękno. Stąd też bierze się strach, że wybielanie pogorszy ich trwałość.
- Liczne badania kliniczne prowadzone w Polsce i na świecie wykazały, że wybielanie nie jest wcale szkodliwe dla struktury zęba - mówi Elżbieta Grzesiak, stomatolog i dziennikarz medyczny. Tak naprawdę nie jest to wcale zmiana koloru tkanek zęba, tylko jego rozjaśnienie. Pod wpływem substancji chemicznych (najczęściej jest to nadtlenek karbamidu) zawarte w szkliwie ciemne przebarwienia ulegają utlenieniu.
Ale preparaty stosowane podczas zabiegu nie osłabiają szkliwa i nie zwiększają podatności na próchnicę.
Sześciogodzinny kontakt zęba z preparatem wybielającym w stężeniu 10 proc. jest porównywalny do 3 minut kontaktu zęba z colą.
Jeżeli więc wybielasz zęby pod kontrolą dentysty, o stan szkliwa nie musisz się obawiać.
2 - MOŻNA WYBIELIĆ ZĘBY RAZ NA ZAWSZE - NIEPRAWDA   
Też byśmy chcieli. I żeby włosy raz umyte nigdy się już nie brudziły. I żeby wystarczyło samochód umyć raz, zaraz po wyjeździe z salonu.
Niestety, nie ma tak dobrze. Trwałość zabiegu zależy w dużej mierze od wybranej metody oraz od twoich przyzwyczajeń.
- Jeżeli palisz papierosy, pijesz litrami kawę i herbatę, Twoje zęby będą białe krócej - przestrzega doktor Grzesiak. - Pacjenci, którzy potrafią obejść się bez tych używek, cieszą się bielą zębów często nawet kilku lat po zabiegu w gabinecie stomatologicznym. By utrzymać efekt jak najdłużej, warto na co dzień używać pasty wybielającej, płukać zęby, no i, oczywiście, często dokładnie myć zęby.
Pamiętaj jednak, że zabiegu nie można powtarzać zbyt często. Raz na rok to górna granica.
3 - PRZED WYBIELANIEM MUSISZ USUNĄĆ KAMIEŃ NAZĘBNY - PRAWDA
Wybielanie zębów, na których jest kamień nazębny, to strata czasu. Bo kamień to tak naprawdę "pokłady bakterii" i nie ulega rozjaśnieniu.
Poza tym kamień powoduje stan zapalny dziąseł, a nakładanie żelu na chore dziąsła to nic przyjemnego. Niezależnie od tego, czy chcesz mieć zęby białe czy tylko zdrowe, kamień usuwać zawsze warto, bo jego obecność w miarę upływu czasu prowadzi do paradontozy i innych poważnych problemów z jamą ustną.
O czym pamiętać po wybielaniu? 

Po wybielaniu zębów, niezależnie od metody należy pamiętać o:






  • zachowaniu białej diety co najmniej 3 doby po zabiegu (w niektórych przypadkach dłużej) - można jeść wszystko to, co nie pobrudzi białego płótna - powinny o tym pamiętać zwłaszcza osoby cierpiące na alergie pokarmowe, dla których zachowanie białej diety po zabiegu mogłoby stanowić problem - odwodnione po wybielaniu żeby wraz z wodą z jamy ustnej wchłaniają wszelkie barwniki
  • stosowaniu past i preparatów z większą ilością fluoru, które remineralizuja szkliwo - jest to szczególnie ważne w przypadku pojawienia się silnej nadwrażliwości lub białych, porowatych plam na zębach
  • zaprzestaniu palenia na czas wybielania i po nim - niektóre badania wskazują, że wolne rodniki powstające podczas wybielania zębów wraz z substancjami, które wdychamy paląc papierosy podwyższaja ryzyko wystąpienia nowotworów jamy ustnej. Poza tym dym papierosowy bardzo przebarwia zęby, dlatego wybielanie traci sens, gdy jednocześnie poddajemy je działaniu dymu.




  • Mint Cosmetics  SPRAWDZ SAM

    Black Tiger Marketing Limited  ZERO PODRAŻNIEŃ


     Sekret Wybielania zębów  - pierwszy na rynku i wszystko naturalne !!!! 
    Click Here!

    1 komentarz:

    1. Jestem zdumiona obaleniem pierwszej tezy, ale też pocieszona jednocześnie.

      OdpowiedzUsuń